I dag er det 23 dager igjen til Birkebeinerrennet. Der skal jeg stå på startstreken. Målet er å fullføre. Dette blir mitt 10. renn, om jeg teller med VinterBirken QR. Noen jeg jo kan gjøre i følge sidene til Birken. Det betyr at jeg ved målgang mottar en stor glasstallerken. Jeg har fra før av to stykker, en for 10 ganger Birkebeinerløpet og en for 10 ganger Birkebeinerrittet. Planen i år er å delta på alle tre arrangementer og slik også oppnå 10. gang Birkebeinertrippelen.
Så langt denne sesongen har jeg hatt "hele" tre turer på langrenn, totalt 88 km. Slik er jeg seriøs når jeg skriver at målet er å fullføre året renn. Sist jeg gikk Birkebeinerrennet var i 2022. Da brukte jeg 6 timer og 52 minutter. Noe sier meg at jeg i år kommer til å bruke enda lengre tid. Det er helt greit. Jeg går for en koselig tur over fjellet og skal smile bredt når jeg kommer i mål :) Bestetiden min på 5:01 stammer fra 2015. Var visst 10 år yngre da.
Litt skryt av Garmin her på slutten: Min Garmin Enduro, som jeg har hatt i fire år, sluttet å ville feste ladekabelen. Jeg sendte den inn til service for en uke siden. I dag kunne jeg på posten hente en helt ny Garmin Enduro, og det uten at det kostet meg en krone. Garmin har fem års garanti på material- og produksjonsfeil. Tydeligvis kunne de ikke gi meg en ny Enduro 1, derfor ble det Enduro 2. Litt trist å nå ikke ha min første Enduro. Den har vært en trofast følgesvenn på mang en tur (løpe- og skiturer, golfrunder og motorsykkelturer). Den var også med på hele Route 66. Alle mine 430 mil der ble loggført med den klokka på armen.
Gårsdagens tur loggførte jeg med min Garmin Edge 1030. Måtte bare redefinere turen fra sykkel til ski da turen var over.
Et par bilder fra gårsdagen; skal si vi er heldige som kan gå mil etter mil i ferdigpreparert løyper (takk til Oslo kommune og Skiforeningen):